15 maja 2023
10 lecie Zakładu ARYZTA Strzegom

Jak ten czas szybko leci! ARYZTA Strzegom świętuje w tym roku swoje 10-lecie. Dokładnie 19 kwietnia 2012 roku, Urs Jordi, Chairman of the Board i CEO Grupy ARYZTA, uroczyście wmurował pierwszy kamień, na którym powstały podwaliny zakładu. Rok później wystartowaliśmy z produkcją, a 1 maja 2013 roku zrealizowaliśmy pierwszą dostawę bułek dla McDonald’s.

  • Zakład w Strzegomiu to w tej chwili 4 linie produkcyjne pracujące na łącznej powierzchni 23 500 metrów kwadratowych. Jest to na dzień dzisiejszy największa piekarnia ARYZTA w naszym kraju.
  • Zatrudnienie w ARYZTA Strzegom znajduje obecnie blisko 400 pracowników. Nowa inwestycja jaką jest linia Bistro pozwoliła nam w poprzednim roku uruchomić 60 dodatkowych miejsc pracy!
  • Produkty ARYZTA Strzegom to przede wszystkim bułki hamburgerowe produkowane dla klienta McDonald’s oraz największych sieci handlowych. Nie możemy jednak zapominać o produkcji bułek typu hot-dog, maślanych croissantach oraz strzegomskich tortillach. Całość tworzy szeroką gamę artykułów oferowanych przez nasz zakład na Dolnym Śląsku.
  • ARYZTA Strzegom to liczne certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość produktów. Na ten moment w Strzegomiu możemy pochwalić się certyfikatami IFS, SQMS, AIB, ISO 28000, SWA oraz IWAY.

To wszystko pozwala nam z dużym optymizmem spoglądać w przyszłość. Zgodnie z firmowymi wartościami, zmieniamy z odwagą, rośniemy razem oraz z pasją dążymy do wyznaczonego celu!

W tym roku urodziny ARYZTA Strzegom obchodzimy hucznie. 28 kwietnia wspólnie świętowaliśmy jubileusz 10-lecia na uroczystym balu w Legnicy. W trakcie imprezy nasza piekarnia w Strzegomiu została uhonorowana przez lokalne władze samorządowe Tytułem „Zasłużonego dla Ziemi Strzegomskiej”.  Warto podkreślić, że jesteśmy dopiero drugą firmą w gminie Strzegom, która została wyróżniona taką nagrodą. Tytuł nadawany jest organizacjom, które swoją działalnością w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju oraz promocji Gminy Strzegom. Jak podkreślił Burmistrz Zbigniew Suchyta „ARYZTA to odpowiedzialny i sprawdzony przedsiębiorca, który od wielu lat zajmuje stałe miejsce w życiu gospodarczym i społecznym gminy Strzegom”.

Serdecznie dziękujemy za takie wyróżnienie!