8 maja 2023
ARYZTA to Ludzie – wywiad z Katarzyną Gordon (Koordynator ds. BHP i OŚ)

28 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Za bezpieczeństwo w zakładach ARYZTA Polska w Grodzisku Mazowieckim i Michałowie-Reginowie odpowiada nasza długoletnia Koordynator ds. BHP i OŚ - Katarzyna Gordon.

Kasia, jak postrzegasz swoją rolę w ARYZTA Polska jako Koordynator ds. BHP?

Mogę śmiało powiedzieć, że praca jest dla mnie misją – jak w przypadku każdej osoby, która wykonuje zadania służby BHP. Dążę do realnej poprawy warunków pracy i pozytywnych zmian w mentalności pracowników. Wierzę, że wprowadzając małe zmiany osiągniemy wielkie sukcesy. Cieszy mnie ogromy nacisk na bezpieczeństwo pracy ze strony Zarządu. Jak najbardziej podpisuję się pod globalną misją bezpieczeństwa: ”Everyone Home Safe Every day”.

Z czego, w ramach swojej pracy, jesteś najbardziej dumna?

Rozpoczęcie pracy w ARYZCIE wiązało się dla mnie z trudną decyzją jaką była przeprowadzka do innego miasta (a nawet województwa). Z perspektywy czasu zupełnie nie żałuję tej decyzji. Jest wiele aspektów, z których naprawdę jestem bardzo dumna. Największym sukcesem jest dla mnie zmiana mentalna, którą obserwuję na przestrzeni ostatnich 8 lat. Troska o bezpieczeństwo zakorzeniła się na stałe w naszych umysłach. Oczywiście zawsze istnieje wiele obszarów do poprawy. Pamiętam natomiast jak w 2015 roku razem z ówczesną Dyrektor Zakładu wdrażałyśmy wspólnie Rejestr Zagrożeń BHP. Dzisiaj nie wyobrażam sobie dnia bez Raportu Bezpieczeństwa! Niemałym wyzwaniem była także rozbudowa zakładu w Grodzisku Mazowieckim. W Michałowie-Reginowie dużo satysfakcji dała mi modernizacja fabryki oraz wszystkie zmiany dotyczące bezpieczeństwa wdrożone na terenach zewnętrznych. Codziennie obserwuję ogromne zaangażowanie naszych pracowników pod kątem poprawy warunków pracy w swoich zakładach. Wdrożone 10 Zasad Bezpieczeństwa w ARYZTA również napawa mnie dużym optymizmem.

Co Cię inspiruje w pracy?

To co mnie inspiruje na co dzień, to ludzie ARYZTA i możliwość rozmowy z nimi. Dużym bodźcem do działania jest również obserwacja realizacji celów produkcyjnych przez naszych pracowników.

Jeżeli mogłabyś zostać produktem ARYZTA - to jakim?

Zdecydowanie precelek, bo jestem pozytywnie zakręcona