28 marca 2020
COVID-19
Trzy filary bezpieczeństwa w dobie epidemii
Od początku epidemii COVID-19 mamy jedno przesłanie: najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych pracowników. W trosce o nas wszystkich, oprócz stałej dostępności środków ochrony osobistej dla pracowników, wprowadziliśmy nadzwyczajne zasady bezpieczeństwa w fabrykach, takie jak obowiązek mycia i dezynfekcji rąk co godzinę, regularna dezynfekcja powierzchni i narzędzi w miejscu pracy, oddzielenie stanowisk pracy ściankami plexi, czy wydzielenie dodatkowych miejsc na przerwy, co umożliwia stałe zachowanie bezpiecznej odległości od współpracowników. To tylko część naszych odpowiedzi na nowe zagrożenie.

Naszym priorytetem jest także bezpieczeństwo żywności. Pamiętajmy, że pieczywo kupowane luzem jest bezpieczne. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, aby mieć dodatkową pewność, konsument może umieścić kupione pieczywo na 2 minuty w piekarniku rozgrzanym do 180-200 st C. W takich warunkach wirusy ulegają dezaktywacji. Zachęcamy do tego i jednocześnie apelujemy o korzystanie z rękawiczek jednorazowych podczas kupowania pieczywa.

Oprócz troski o ludzi i produkty robimy wszystko, aby dostosować się do nowych potrzeb rynku. Mamy szeroką gamę klientów i możliwości produktowych, dlatego aktualizujemy portfolio produktów do obecnych potrzeb. Wdrażamy produkty pakowane, celujemy w nowe rynki, w nowe kanały. Jako producent tak podstawowego produktu spożywczego, jakim jest pieczywo, jesteśmy szczególnie odpowiedzialni za bieżące dostawy dla naszych klientów i konsumentów.

Jesteśmy dumni, że pracownicy ARYZTA przyczyniają się każdego dnia do tego, aby łańcuch dostaw działał. Z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa – zaprojektowanych dla naszych ludzi i naszych produktów piekarniczych.