2 listopada 2020
Mówimy STOP marnowaniu żywności
Szczegóły odkryjesz, instalując aplikację Too Good To Go. Wyszukaj w aplikacji ARYZTA i sprawdź, co dziś dla Ciebie przygotowaliśmy.


Ochrona żywności przed niepotrzebną utylizacją to duże wyzwanie dla firm z branży spożywczej. Chodzi nie tylko o ograniczanie straty towaru o określonej wartości, będącego efektem całego łańcucha dostaw, produkcji i ludzkiej pracy. To również duże straty energii i wody niezbędnych w procesie produkcyjnym, a także emisja gazów cieplarnianych – powstających podczas produkcji oraz tych powstających w procesie rozkładu bioodpadów.

W piekarnictwie nieoceniony w kontekście problemów z marnowaniem żywności jest proces mrożenia. Mrożenie to podstawowy, doskonale znany, naturalny sposób na bezpieczne przechowywanie żywności, i w związku z tym, ograniczenie jej strat. Oprócz rozwiązań na poziomie planowania produkcji i łańcucha dostaw, producenci coraz częściej czują się zobowiązani do dodatkowych działań, które pomogą ograniczać skalę marnowania produktów zdatnych do spożycia i co za tym idzie, chronić środowisko.

Z pomocą w walce z marnowaniem żywności przychodzą nowe rozwiązania, takie jak aplikacje mobilne.

W październiku wystartowaliśmy z nowym programem ograniczania strat żywności z krótkim terminem przydatności do spożycia. Produkty piekarnicze z zakładu ARYZTA w Grodzisku Mazowieckim można znaleźć w darmowej aplikacji mobilnej Too Good To Go. Zalogowani użytkownicy mogą kupić pełnowartościowe bułki, ciastka, snacki czy chleby z krótkim terminem przydatności do spożycia z rabatem -70%. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie wystarczy wpisać pożądaną lokalizację lub nazwę firmy, aby znaleźć aktualne oferty. Paczkę z pieczywem można odebrać prosto z naszej piekarni w Grodzisku.

Obecnie jesteśmy pierwszą firmą z Grodziska Mazowieckiego, uczestniczącą w programie.

Zainstaluj Too Good To Go i sprawdź, co dziś dla ciebie przygotowaliśmy! Razem możemy walczyć z nadwyżkami żywności.