15 kwietnia 2024
Poznajcie Alinę Budkowską (Kobylińską) pełniącą rolę Kierownika Działu Logistyki

Poznajcie Alinę Budkowską (Kobylińską), pełniącą rolę Kierownika Działu Logistyki w naszej piekarni w Michałowie-Reginowie. Dokładnie 1 kwietnia świętowaliśmy 20-lecie pracy Aliny w ARYZTA Polska!

Dzisiaj (15 kwietnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Logistyki. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z poniższym wywiadem, w którym Alina opowiedziała nam o swojej historii w naszej organizacji.

 

Alina, czy pamiętasz swoje pierwsze kroki w ARYZTA? Co na początku było dla Ciebie największym wyzwaniem?

Pracę w Michałowie-Reginowie rozpoczęłam dokładnie 1 kwietnia 2004 roku (w prima aprilis) na stanowisku Kierownika Zmiany. W tym okresie zakład należał jeszcze do Grupy FSB Piekarnie. Największym wyzwaniem wówczas była dla mnie zmiana branży mleczarskiej na piekarniczą. Z czasem udało mi się zapoznać z całą technologią powstawania bułek hamburgerowych. Po kilku latach nadszedł czas na nowe wyzwania.


W 2015 roku objęłaś nowo powstałe stanowisko Kierownika Działu Logistyki. Czy od tego czasu wiele się zmieniło w organizacji?

Zakład stopniowo zwiększał wydajność produkcji bułek, od 1 miliona sztuk (moje początki w ARYZTA) do około 5 milionów sztuk bułek produkowanych tygodniowo (obecnie). Stawiało to w sposób oczywisty nowe wyzwania dla całego Działu Logistyki. W międzyczasie na terenie zakładu wybudowano mroźnię, która z uwagi na rosnące zapotrzebowanie i zwiększoną wydajność ma już swoje ograniczenia pod kątem powierzchni magazynowej. Pamiętam, że pierwotnie planowanie procesów logistycznych opierało się głównie na tabelach w programie Excel. Dopiero później wdrożony został system SAP, który pozwolił na wyraźną poprawę skuteczności zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw.


Skoro jesteśmy przy zarządzaniu łańcuchem dostaw – które umiejętności uważasz za kluczowe w tym obszarze?

Jakość zarządzania w logistyce to w głównej mierze wypadkowa poziomu satysfakcji klienta oraz skutecznego nadzoru nad kosztami. W przypadku obsługi klienta niezwykle ważną rolę pełnią umiejętności interpersonalne dotyczące komunikacji i współpracy z ludźmi. Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu jest budowanie trwałych relacji w ramach znanych granic wartości klienta. Strategiczne zarządzanie kosztami w łańcuchu dostaw wymaga natomiast zrozumienia koncepcji kosztów finansowych oraz podstaw w zakresie skutecznego kontrolingu. W tym wypadku niezbędne wydają się być umiejętności analityczne.

Dobry logistyk poza wiedzą merytoryczną powinien wykazywać również szereg umiejętności organizacyjnych takich jak: dyscyplina, asertywność, komunikatywność, odporność na stres oraz elastyczność w myśleniu i rozwiązywaniu problemów.

 

Czy dostrzegasz nowe trendy w logistyce, które mogą mieć istotne znaczenie w nadchodzących latach?

 

Aktualnie obowiązujące trendy w logistyce to digitalizacja transportu, automatyzacja magazynów, transformacja w zarządzaniu łańcuchem dostaw, innowacje w logistyce magazynowej oraz zrównoważony rozwój. Wszystkie mają na celu usprawnienie procesów logistycznych, zmniejszenie kosztów oraz wprowadzenie bardziej zrównoważonych praktyk biznesowych. Branża logistyczna stoi przed wieloma wyzwaniami, ale jednocześnie oferuje wiele możliwości rozwoju i innowacji. Adaptacja do zmian oraz inwestowanie w nowe technologie i strategie będzie kluczowe dla utrzymania konkurencyjności oraz zaspokojenia rosnących potrzeb klientów.

 

Na koniec powiedz nam, który produkt ARYZTA to Twój ulubiony? :)

Moim ulubionym produktem jest McRib z Michałowa-Reginowa. Może nie wszyscy wiedzą, ale recepturę bułki wymyślił sam Rene Arend (pierwszy Szef Kuchni w McDonalds), który wprowadził ją do sprzedaży w 1981 roku. Bułka zawiera w swoim składzie głównie mąkę pszenną, wodę, cukier, drożdże, sól, olej oraz pyszną posypkę z mąki kukurydzianej. Polecam!

 

Dziękujemy Alino, że jesteś razem z nami! Twoja determinacja, zaangażowanie i profesjonalizm są nie do przecenienia! Życzymy Ci dalszych sukcesów i spełnienia marzeń. Niech każdy kolejny dzień przynosi Ci nowe, ciekawe wyzwania oraz mnóstwo radości i satysfakcji z wykonywanej pracy!