10 października 2023
VI ARYZTA Półmaraton Strzegom przechodzi do historii!

7 października w Granitowym Sercu Polski odbyła się już VI edycja ARYZTA Półmaratonu Strzegom. Z co najmniej kilku powodów, było to dla nas wyjątkowe wydarzenie:

  • W tym roku odnotowaliśmy absolutny rekord frekwencji. We wszystkich organizowanych biegach udział wzięło około 430 zawodników. W samym Biegu Ciasteczkowym wystartował komplet 150 dzieci.
  • Było międzynarodowo. Wśród uczestników pojawili się między innymi obywatele Kenii, Maroka, Niemiec i Ukrainy.
  • Na licznie zgromadzonych kibiców w miasteczku biegowym czekały wyjątkowe atrakcje przygotowane przez Fundację Ronalda McDonalda. Podczas imprezy, w specjalistycznym ambulansie Fundacji przeprowadzono profilaktyczne i bezpłatne badania dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania w ambulansie mają na celu wczesne wykrywanie i zapobieganie nowotworom u najmłodszych. W badaniach wzięło udział około 70 młodych ochotników!

Tegoroczna edycja to również duży sukces sportowy naszej reprezentacji!

  • Joanna Sadowska zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w Półmaratonie kobiet. Wielkie brawa!
  • ARYZTA Polska zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej Półmaratonu.

Najlepszy w Półmaratonie okazał się reprezentujący Kenię Bonifacy Nduwa, który na mecie pojawił się z czasem 1:08:14. Wśród Pań nie miała sobie równych Khrystyna Bohomiahkova reprezentująca Ukrainę. Jej wynik 1:26:42 zasługuje na duże słowa uznania.

Oficjalne wyniki zawodów dostępne są na stronie www.super-sport.com.pl.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom, partnerom oraz sponsorom Półmaratonu za stworzenie fantastycznej imprezy biegowej w Strzegomiu. Do zobaczenia za rok!